Nemáte někdo zkušenost, jak moc se na letišti řeší, když se v rezervaci letenky zamění jméno a přijmení? Máme letět 4 lidi, ale u 3 z nás jsme bohužel prohodili firstname a surname. Letecká společnost Aeromexico ale nepovoluje (ani za poplatek) žádné změny ve jménech. Tak se chci zeptat, jestli s tím nemá někdo zkušenosti a jestli nemáme kvůli této chybě radši let zrušit... Díky  .

Chyba ve jméně na letence

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Nemáte někdo zkušenost, jak moc se na letišti řeší, když se v rezervaci letenky zamění jméno a přijmení? Máme letět 4 lidi, ale u 3 z nás jsme bohužel prohodili firstname a surname. Letecká společnost Aeromexico ale nepovoluje (ani za poplatek) žádné změny ve jménech. Tak se chci zeptat, jestli s tím nemá někdo zkušenosti a jestli nemáme kvůli této chybě radši let zrušit... Díky

0

V 99% případů to nevadí

1 Citovat

jedna z najcastejsich chyb :) nic nehrozi

1 Citovat

No, tohle jsou letenky z Amstru do Guatemaly s přestupem v Mexiku, a nazpátek. Četla jsem, že to většinou nevadí, ale představa, že nás nějaký ombre s knírkem v Mexiku nebude chtít pustit zpátky, je zkrátka děsivá.... :D

0 Citovat

tak uteciete cez hranicu do USA a tam zacnete novy zivot. aky problem.

2 Citovat

Zdar, mám ten sámí problěm u 2/4 letenek máme prohozené first a sur. není to problém ?

0 Citovat

to iste, nic sa nedeje

0 Citovat

Let je tedy NY - LA a zpet , tak doufejme ze nebudem muset začít americký sen :)

0 Citovat

Ahoj všem, stalo se mi nyní to samé s Turkish (AYT - PRG) - 2 dospělí jsou správně a u dětí je prohozené Jméno/ Příjmení.

@Baru.cerna, mcnonman - můžete prosím popsat, jak jste pochodili? díky

0 Citovat

Opravili to na prepazce pri odevzdani zavazadel, takze akorat zdrzeni fronty. (pred rokem)

0 Citovat

@Honzy - díky. Ještě čekám na vyjádření Turkish, dám sem potom zprávu.

0 Citovat

to je uplne jedno, asi najcastejsia chyba, to ani neries

0 Citovat

Pro všechny, které to zajímá. Prohození nezpůsobilo žádný problém, na checkinu ani nemrkli okem, ani nic nepřepisovali. Vše bez problmémů.

0 Citovat

Ahoj, mám podobný problém, letíme s Air Canada a na letence chybí jedno písmenko v příjmení, místo Tomas je na letence Toma . Akceptujou to nebo nás na letišti pošlou domů? Díky za odpověď

0 Citovat

by som odporucil v tomto pripade prelepit meno v pase, teda staci to pismeno S.

*irony off - nebude ziadny problem.

0 Citovat

Díky

0 Citovat

Ja osobně se to snažil poctivě řešit. Prohození nebylo možné, jen vystavení nové letenky - tady oceňuji vstřícnost Turkish, kteří mi nabídli plnou refundaci té staré (non-refundable) a udělání nové rezervace se správnými jmény. Zaltail bych jen service fee (nevím kolik). Nicméně komunikace přes hotline trvala, vypadávala, na písemnou komunikaci odpovídali po 7 dnech, tak jsem to vzdal.

0 Citovat

ondrej.kareta napsal(a):

Ja osobně se to snažil poctivě řešit. Prohození nebylo možné, jen vystavení nové letenky - tady oceňuji vstřícnost Turkish, kteří mi nabídli plnou refundaci té staré (non-refundable) a udělání nové rezervace se správnými jmény. Zaltail bych jen service fee (nevím kolik). Nicméně komunikace přes hotline trvala, vypadávala, na písemnou komunikaci odpovídali po 7 dnech, tak jsem to vzdal.

Tak nejak by som sa nečudoval, ak by service fee bol 200 alebo 300 eur :))

0 Citovat

Ahojte, bude sím problém u Tap Portugal když v příjmení místo ....uerova mám ....urova , vypadlo mi písmeno e...vůbec jsem si toho nevšimla a to jsem to kontrolovala, bože jsem pako...

0 Citovat

Tak isto ako u Iberii, pokuta 300 euro a deportácia.

Prípadne si zmeňte priezvisko.

Alebo teda znovu dookola tie isté otázky... Neboj, nič sa nestane, takéto chyby sú bežné.

0 Citovat

Adam Šustek napsal(a):

Ahoj, mám podobný problém, letíme s Air Canada a na letence chybí jedno písmenko v příjmení, místo Tomas je na letence Toma . Akceptujou to nebo nás na letišti pošlou domů? Díky za odpověď

Dobrý den, mám právě stejný porblém, mohu se zepat, jak jste to nakonec vyřešil? 

0 Citovat

Nijak... Nikdo to neřeší. Konec.

0 Citovat

Kamaráda ve Lvově nepustili do letadla Wizzairu kvůli tomu, že na letence měl uvedeno Mirek a v pasu Miroslav...

0 Citovat

S jedním písmenem by neměl být problém. Mirek Miroslav už je docela rozdíl, někde to může projít někde ne. S jistotou se nedají tyhle věci nikdy říct. Vždycky je to individuální, záleží na koho narazíš v gate, dělám v PRG na checkinu takže vím. Číňani tam maj nějaký písmenka dost často blbě a v pohodě. Další věc je že na čtečce se u některých dlouhých jmen nezobrazí ani celý příjmení :-D 

0 Citovat

Rosm napsal(a):

Kamaráda ve Lvově nepustili do letadla Wizzairu kvůli tomu, že na letence měl uvedeno Mirek a v pasu Miroslav...

Tak ale to už je trošku retardacia

0